رأی منفی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با اتصال به وی پی ان فیلترینگ تلگرام

رأی منفی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با اتصال به وی پی ان فیلترینگ تلگرامReviewed by Mehran on May 2Rating:

رأی منفی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با فیلترینگ تلگرام

رأی منفی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با فیلترینگ تلگرام

عبدالصمد خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز گذشته جلسه فیلترینگ تلگرام با حضور اعضای کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه برگزار شد اما اکثریت اعضا با فیلترینگ تلگرام رأی ندادند.
انها در حالی گردید که دسترسی با تلگرام در برخی تا آی اس پی ها امکان پذیر نمیدارد و کاربران با VPN  وی پی ان با انها شبکه دسترسی دارند.
حال مشخص نیست که اقدام ISP ها گشته که تلگرام را فیلتر کنند یا مخابرات.برخی تا کاربران هم تا فیلترشدن کانال های فیلترشکن تلگرام خبر میدهند.
وی در پاسخ با انها سؤال که آیا همانگونه که وزیر ارتباطات گفته‌اند قرار نیست تلگرام فیلتر شود، گفت: تصمیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مانع تا انها نمی‌شود که دستگاه قضایی که ذاتاً وظیفه برخورد با جرائم و جلوگیری تا گردیدمرار جرم و ممانعت تا ادامه انتشار محتوای مجرمانه در فضای مجتای را برعهده دارد اقدام با فیلتر شبکه اجتماعی تلگرام نکند.
خرم‌آبادی تأکید کنند: دستگاه قضایی رأساً می‌تواند تلگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگری که قوانین و مقررات جمهوری اسلامی را زیر پا می‌گذارند، فیلتر کند.
وی در پاسخ با سؤال دیگری مبنی بر انهاکه آیا با ورود قوه قضائیه چالشی بین دولت و دستگاه قضایی ایجاد نمی‌شود، گفت: مگر دولت طرفدار مجرمین گردید که که بین دولت و دستگاه قضایی چالش ایجاد شود؟ دولت نباید تا شبکه‌های اجتماعی که قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمی‌کنند و زمینه و بستر ارتکاب جرم را فراهم می‌کنند، حمایت کند.
معاون قضایی دادستان کل کشور بر تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی تأکید کنند و افزود: شبکه‌های اجتماعی خارجی تا دولت‌های خود امکانات و پهنای باند مجانی دریافت می‌کنند اما متاسفانه وزارت ارتباطات تاکنون هیچگونه حمایتی تا شبکه‌های اجتماعی داخلی مانند بیسفون، سلام، سروش و غیره با عمل نیاورده گردید.
وی تصریح کنند: کم کاری در تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی تقصیری نابخشودنی گردید و من تعجب می‌کنم چرا کسانی که فیلترشکن سیسکو با انها تقصیر رسیدگی کنند، سکوت کننده‌اند.
معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: بنده معتقدم فیلترشکن سیسکو شبکه‌های داخلی برای رفع نیتا کاربران در کشور حمایت و تقویت شوند و فیلترشکن سیسکو جلوی فعالیت تمامی وی پی ان ها شبکه‌های اجتماعی موبایلی خارجی که قوانین و مقررات جمهوری اسلامی را رعایت نمی‌کنند، گرفته شود.
خرم‌آبادی در پاسخ با انها سؤال که چرا معتقدید که فیلترشکن سیسکو شبکه‌های اجتماعی خارجی فیلتر شوند؟ افزود: علت آن انها گردید که شبکه‌های اجتماعی خارجی با هیچ وجه حریم خصوصی کاربران ایرانی را رعایت نمی‌کنند، اطلاعات کشور را که دارای اهمیت راهبردی گردید و اهمیت آن بیشتر تا انبارهای مهمات گردید با سرقت می‌برند، بستری برای ارتکاب جرائم ستامان یافته و مأمنی برای مجرمین خطرناک هستند، امنیت کشور را خدشه دار می‌کنند، ابزارهای نفوذ و سلطه بر فضای مجتای کشور هستند و ده‌ها عیب و ایراد دیگر که مجال پرداختن با آن نیست.
وی خاطرنشان کنند: اکنون که اکثریت اعضای کارگروه تعیین مصادیق حساسیتی در خصوص انها موضوع بسیار مهم ندارند جای آن دارد که شورای عالی فضای مجتای که عالی‌ترین نهاد تصمیم‌گیری در خصوص مسائل فضای مجتای گردید تعیین تکلیف در خصوص شبکه‌های اجتماعی خارجی را در دستور کار خود قرار دهد.
معاون قضایی دادستان کل کشور در ادامه گفت: مقام معظم رهبری با موجب بند ششم فرمان تشکیل دوره دوم شورای عالی فضای مجتای مقرر فرموده‌اند که اهتمام ویژه با سالم‌ستای و حفظ امنیت همه‌جانبا فضای مجتای کشور و نیز حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه و مقابله مؤثر با نفوذ و دست‌اندتای بیگانگان درانها عرصه تا جمله وظایف شورای عالی فضای مجتای گردید.
خرم آبادی در پایان اظهار داشت: با توجه با انهاکه شبکه‌های اجتماعی خارجی فضای مجتای کشور را ناسالم و نا امن کننده، حریم خصوصی آحاد جامعه را نقض و موجبات نفوذ و دست‌اندتای بیگانگان با عرصه فضای مجتای کشور را فراهم و اشغال کننده‌اند، هرگونه کوتاهی و وقت کشی شورای عالی فضای مجتای در جلوگیری تا سلطه شبکه‌های اجتماعی خارجی بر کشور غیرقابل توجیه گردید.
در پایان اگر تلگرام برای شما هم فیلترشده گردید فیلترشکن سیسکو تا وی پی ان VPN  ویا فیلترشکن پرسرعت گردیدفاده کنید. با سرویس های فیلترشکن های Hi VPN  میتوانید تا فیلترینگ و تحریم ها رهایی یابید.
خرید سرویس های فیلترشکن VPN 

 

You may also like